Yemek Tarifleri ve Sağlıklı Beslenme Portalı

E-posta Şifre giris

Mide bulantısına 5 dakikada son « Geri

eposta E-posta 15.10.2009'de eklendi.
Mide bulantısına 5 dakikada son Uzun yolculuklarda ne yapacağını bilemeyenlere ilaçsız, yan etkisiz çözüm.

Mide bulantısına 5 dakikada son veren, Avrupa ve ABD'de 20 yıldır kullanılan özel bulantı bilekliği SEA-BAND, Türkiye’de de SASfarma Sağlık Ürünleri tarafından satışa sunuldu.

SEA-BAND’in basın tanıtım toplantısı Dedaman Otel’de yapıldı. SASfarma Sağlık Ürünleri Genel Müdürü Alev Sinek’in tanıtımını yaptığı SEA-BAND, şu anda 55 ülkede satılıyor.

Modern tıp artık kimyasallarla değil bitkisel ve doğal yöntemlerle hastalıklara çare bulmaya, insan yaşantısını kolaylaştırmaya çalışıyor.

Türkiye’de yılda 10 milyon kutu bulantı giderici (antiemetik) ilaç satılıyor. Her türlü kimyasal ilacın yan etkisini unutmamak gerekiyor. Bulantı giderici ilaçların en büyük yan etkisi ise dikkatsizliğe, uyuşukluğa yol açmaları.

Mide bulantısı özellikle hamilelerin birinci derecede sıkıntısı. Ancak 7’den 70’e pek çok kişinin yolculuklarda ya deniz tutmasından ya da ‘araç’ tutmasından dertli olduğu biliniyor.1988’de ilk kez satışa sunulan SEA-BAND, dünyanın 55 ülkesinde mide bulantısıyla başı dertte olanların imdadına yetişiyor. SEA-BAND hamilelik, yolculuk, anestezi,, kemoterapi ve başka nedenlerden kaynaklanan bulantı ve kusma şikayetlerine karşılık etkinliği bilimsel olarak klinik testlerle de kanıtlanarak onaylanmış bir üründür.

SEA-BAND insan vücuduna uyumlu ve hiçbir harici maddenin herhangi bir yolla aktarılmadığı doğal bir bulantı giderici bilekliktir. İngiltere’de üretilen SEA-BAND, Çinlilerin doğal yolla hastalıklara çare buldukları akupunktur yöntemiyle ile bulantı ve kusmayı gideriyor. Vücudun doğru noktalarına yapılacak olan temas ve basınçla enerji kanallarının düzgün çalışmasını sağlayan akupunktur yöntemi SEA-BAND ile uygulanıyor.
Elastik özelliği bulunan örgü bileklik SEA-BAND’de vücuda basıncı uygulayan küçük bir plastik yarım küre bulunuyor. Mide bulantısı ve kusmayı Çinli’lerin yüzyıllardır her iki kol bileğindeki P6 (Perikardiyum 6 - bileğin 3 parmak altına denk gelmektedir) olarak adlandırılan noktalara basınç uygulayarak önledikleri biliniyor. SEA-BAND üzerindeki yarım kürecik de işte bu noktaya gerekli basıncı uygulayarak kimyasal ilaçların yerini alıyor.

Herhangi bir yan etkisi olmayan SEA-BAND’in hamilelikte mide bulantılarını engellediği, bilimsel olarak ilk defa İngiltere Belfast’ta bulunan Quenns Üniversitesi’nden Profesör John Dundee tarafından kanıtlandı. 1988 yılında The Journal of the Royal Society of Medicine’da yayınlanan raporda klinik çalışmaya katılan kadınlarda, ürünü kullananların kullanmayanlara göre bulantı ve kusma şikayetlerinin minimuma indiği açıklandı.

SEA-BAND, mide bulantısı şikayeti başladığında kola takıldığında ortalama 5 dakika içinde güçlü etkisini gösteriyor. Bileklerin, süre kısıtlaması olmaksızın ihtiyaç duyulduğu kadar takılmasında bir sakınca bulunmuyor.

SEA-BAND’in elastik özelliği üretildiği iplikten kaynaklanıyor. Herhangi bir kimyasal hammadde içermeyen ipliklerden üretilen SEA-BAND yumuşak, rahat ve bütün bilek ölçülerine uygundur. Deterjanla ılık suda yıkanabiliyor. Tekrar tekrar kullanılabiliyor. Özel saklama koşulu gerektirmiyor.

SEA-BAND İLE SIFIR RİSK

Ülkemizde her yıl ortalama 1.5 milyon kadın anne oluyor. Anne adaylarının ortalama yüzde 80'i mide bulantısından şikayet ediyor. Ancak bu sıkıntılarına karşı herhangi bir ilacı kullanmaları ise sakıncalı bulunuyor.

Pek çok kişi özellikle uzun yolculuklara çıkmadan önce ne yapacağını düşünüyor. Çünkü uzun yolculuklarda (karayolu-havayolu-tren-deniz yolu) midesi bulananlar çaresiz kalıyorlar. En fazla başvurulan yöntem ise kimyasal içerikli bulantı gidericilere başvurmak oluyor. Ancak bu tür ilaçların uyuşukluğa, dikkat kaybına yol açtığı, yan etkisinin bulunduğu biliniyor. Dolayısıyla dikkat gerektiren işlerde çalışanlar bulandı giderici ilaçlar nedeniyle verim kaybına uğramanın ötesinde hayati tehlike altına da girebiliyorlar. SEA-BAND bu tür riskleri tamamen ortadan kaldırıyor.

TÜRKİYE’YE NASIL GELDİ?

Dünyanın 55 ülkesinde satılan SEA-BAND, Türkiye’ye bir rastlantı sonucu geldi. Uzun yıllar ilaç pazarlama müdürlüğü yapan Alev Sinek’in eşi Salih Sinek’in İngiltere seyahatinde midesi bulandı. Bilinen bulantı giderici ilaçlardan içti ancak işe yaramadı. Londra’da bir eczane teknisyeninin tavsiyesi ile SEA-BAND’i kullandığında mide bulantısının kısa sürede geçtiğini gördü. Alev Sinek, eşinin yaşadığı bu olay sonrasında Türkiye’de bulunmayan bu ürünü ithal ederek Kasım 2007’de ilk satışı yaptı. SASfarma Sağlık Ürünleri Genel Müdürü Alev Sinek, şu ana kadar reklam ve tanıtım yapılmaksızın 2 binden fazla SEA-BAND’in Türkiye’de satıldığını belirtiyor.

İtalya’da özellikle yolculukların yoğun olarak yaşandığı yaz döneminde 350 bin adet, Yunanistan’da 500 bin, ABD’de 700 bin adet satılan SEA-BAND Türkiye’de da hızla yaygınlaşmaya başladı. Alev Sinek, hedeflenen satış rakamının yılda 1 milyon adet olduğunu vurguluyor.
  • Bu haber için yorumlar (0 adet)

    • Geri İleri

Son Yorumlar

neriman

Elma veya armut yulaf ezmesi için:

Yulaflı tariflere bayılıyorum.

Neva

Glutensiz Tavuklu krepler için:

Glutensiz tariflerde en çok krep seviyorum.

Ayşegül

Patatesli biberiyeli tavuk baget(tefal actifry) için:

Kolaylıkla evde yapabileceğim bir tarif

Nihan

Havuçlu İzmir Köfte için:

Çok güzel gözüküyor bugün deniyeceğim.

neriman

Tefal actifry çıtır patates için:

Çocuklarım her patates kızartması istediğinde kolay bir şekilde kızartma yapabiliyorum.Her evde olması gerekli.

Neva

Tefal actifry kekikli limonlu tavuk kızartma için:

Gerçekten bu kadar az yağ ile tadı nefis oluyor. Tefal actifry dan çok memnunum.

Neriman

Karides cızlama (Tavada) için:

Domates çok yakışacaktır.

Güncel konular

.

İnegöl Köftesi nasıl yapılır?

İnegöl’de yemek kültürünün vazgeçilmezlerinden biri olan İnegöl Köftesi, tüm Türkiye’de zevkle yenen bir köfte türüdür.1892’de Bulgaristan’ın Filibe eyaletinin Pazarcık ilçesinden İnegöl’e gelen Musta

.

Mandalin (mandarin) C vitamini kaynağı

Yağsız İyi bir kaynak: C Vitamini Çiğ veya pişmiş olarak yenebilir Donmaya uygun Mandalin, turuncu cüppeler giyen Çin'deki İmparatorluk Mahkemesi (Mandarinler) yetkililerinin adını aldı. Mand

.

Ocak ayı sebze Bürüksel Lahana

Yiyeceklerin öne çıkan özellikleri Çiğ veya pişmiş olarak yenebilir En iyi buzdolabında saklanır Yağsız İyi lif kaynağı Brüksel lahanası Brüksel lahanası, minyatür lahanalara benzeyen oldukça

.

Manisa Kebabı nasıl hazırlanır?

Kebap kelimesi sümer dilinde közlemek Kgibi bir anlama gelen “kabuba” kelimesinden gelir. Kimi kaynaklara göre ise kebap arap kökenli olan et yemeklerine verilen genel tanım olarak yer alıyor. Anadolu

.

Grandma Bakery cafeyle glutensiz şekersiz ürünler almanız mümkün

Münevver anneannenin ekşi mayalı ekmeklerinden artizan kahveye, doğal ve sürdürülebilir bir marka hikayesi… Grandma Bakery Cafe’nin kuruluşu, Münevver anneannenin ailesi için pişirdiği ekşi mayalı

Mide bulantısına 5 dakikada son

Bu makaleyi eposta olarak göndermek için lütfen aşağıdaki bilgileri doldurunuz.

Mide bulantısına 5 dakikada son