Yemek Tarifleri ve Sağlıklı Beslenme Portalı

E-posta Şifre giris

Hijyen Ve Sağlığını İlk Sırada Tutanların Bir Numaralı Tercihi Torku Beyaz Sirke « Geri

eposta E-posta 02.10.2020'de eklendi.
Hijyen Ve Sağlığını İlk Sırada Tutanların Bir Numaralı Tercihi Torku Beyaz Sirke Sağlıklı bir yaşama sahip olmak için hayatımızda hijyenin önemli bir yeri vardır. Evimizde hijyen sağlamak için birçok farklı kimyasal kullanırız. Fakat temizlediğimiz bölgelerin özellikle mutfaklarımızın kimyasallardan yeterince arındığına veya temiz olduğuna dair hep bir şüphe vardır içimizde. Peki bu şüphelerimizden nasıl kurtulabiliriz? Tabi ki Torku Beyaz Sirke ile! Sirke, tarihi çok eski uygarlıklara kadar uzanan bir gıda maddesidir. Gıda maddesi olmasının yanında antimikrobiyal ve antiseptik özelliklileri yüzyıllardır bilinmektedir ve bu amaçla kullanılmaktadır. Günümüzde hijyen alanında kullanımı yaygınlaşan beyaz sirke de yine geleneksel yöntemlerle üretilmektedir. Gerek sağlık konusunda, gerekse temizlik konusunda hayatımızın birçok alanında kullanabileceğimiz beyaz sirkenin başka hangi alanlarda kullanıldığı sorusunun detaylarını açıklamadan önce bakalım beyaz sirkenin özünde neler var!

Beyaz Sirke Nedir?


Torku Beyaz sirke, doğal fermantasyon yöntemi ile şeker içeren tarımsal ürünlerden elde edilen %100 doğal sirkedir. İçerisinde %4-5 oranında asetik asit bulunmaktadır.
Evde bulunan eşyaların temizliği de dâhil olmak üzere hemen hemen her alanda etkili olan ve sağlığa faydaları ile ön plana çıkan Torku Beyaz Sirke’ yi, tuvalet ve lavabo temizliği dahil genel temizliğinizde etkili ve doğal dezenfektan özelliği ile güvenle kullanabilirsiniz.
Doğal bir ürün olmasından dolayı özellikle çevre sağlığı konusunda hassas olan kişiler bol bol beyaz sirke ile temizlik yapmayı tercih etmektedir. Diğer sirke türlerine oranla daha hafif bir kokuya ve tada sahiptir. İşte bu yüzden; Evinde kokusuz ve kusursuz temizlik isteyenlerin tercihi Torku Beyaz Sirke!

Kireçle Mücadelenizde Doğal Yardımcınız
Çaydanlık, cezve, su ısıtıcısı gibi günlük kullanım araçları yüksek ısıya ve suya maruz kaldığı için kolaylıkla kireçlenebilir. Bu durum hem hoş olmayan bir görüntüye sebep olacak hem de bu araçları kullanarak hazırladığınız çay ve kahvelerinizin tadını bozacaktır. Misafirlerinize lezzetli kahveler ve tavşankanı çaylar ikram etmek için çaydanlık ve su ısıtıcınızı kireç yoğunluğuna göre Torku Beyaz Sirke ekleyerek temizleyin.
Torku Beyaz Sirke ütü temizliği konusunda da oldukça etkilidir. Kireçlenmenin veya oluşan kirecin giderilmesi için kireç üzerine direkt Torku Beyaz Sirke dökülerek kirecin giderilmesi işlemi yapılabilir. Kireç yoğunluğuna göre işlem tekrarlanabilir.

Meyve Ve Sebze Temizliğinde Torku Beyaz Sirke
Hayatımızda sağlıklı beslenme konusunda meyve ve sebze tüketiminin oldukça önemli bir yeri vardır. Söz konusu ürünlerin tüketimi kadar temizliği de bir hayli öneme sahiptir. Meyve ve sebzelerin temizlenmesindeki hassasiyetimiz, söz konusu yeşillikler olunca daha da artmaktadır. Meyve, sebze ve yeşilliklerin, içine 1/3 oranında Torku Beyaz Sirke eklediğiniz bol suda yıkayarak gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.

Torku Beyaz Sirke İle Bardaklarınız Artık Çok Daha Parlak
Özenle seçtiğiniz bardaklarınız eskisi kadar parlak değil mi? Bardaklarınız bulaşık makinasından lekeli olarak mı çıkıyor? Torku Beyaz Sirke ile lekeli bardaklara son!Bulaşık makinenize 1 su bardağı ölçülerinde makinenin üst rafına yıkanabilir bir kap içerisinde Torku Beyaz Sirke yerleştirerek lekesiz ve ilk günkü gibi parlak bardaklara sahip olabilirsiniz. Torku Beyaz Sirke ile bulaşık makinesi temizliğinde de etkileyici sonuçlar elde edebilirsiniz.

Torku Beyaz Sirke İle Kıyafetleriniz
Günlük hayatımızda birçok inatçı lekelerle karşılaşırız. Kimyasal temizlik malzemeleri çoğu zaman bu lekeleri çıkartır ama aynı zamanda çamaşırlarınızın da yıpranmasına neden olur. Torku Beyaz Sirke ile çıkmayan lekelere son! Çamaşır makinenizin deterjan veya yumuşatıcı bölümüne daha etkili temizlik için; deterjanlarınızla birlikte 1/2 su bardağı Torku Beyaz Sirke katarak istenmeyen kokulardan ve lekelerden çamaşırlarınızı yıpratmadan kurtulabilirsiniz. Ayrıca, Torku Beyaz Sirke ile makine temizliğinde de etkileyici sonuçlar elde edebilirsiniz.


  • Bu haber için yorumlar (0 adet)

    • Geri İleri

Son Yorumlar

Hatay

Halep vişne soslu köfte için:

Genelde hatayda severek tüketiriz.

istanbul

Narlı peynirli toplar için:

Değişik denemeyi düşünüyorum.

Nasrin

Fesenjan(Tatlı ekşi soslu tavuk) için:

İranda çok sevdiğimiz bir yemektir

kadir

Mısır Unlu Hamsi Kızartması için:

Saat 19 -36 ben bu siteye insanlara bilgi ve sunduğunuz için teşekkürler diliyorum herkese iyi çalışmalar diliyorum

Serdar

Mayasız ve yumurtasız pizza için:

Lavaş pizza gerçekten çok pratik

Neriman

Etli başbaşı bulgur pilavı için:

Gerçekten çok lezzetli ve doyurucu bir tarif denemek isteyen herkese öneririm.

Gülben

Yumurtasız çikolatalı pankek için:

Yumurta sevmeyenler için iyi bir alternatif pankek

Güncel konular

.

Kontrfile Nasıl Pişirilir?

Kontrfile, antrikot ile sokum arasında bulunan bonfilelik etin çıkarıldığı bölümün üstünü komple kaplayan birinci kalite et çeşididir. Marinasyon işlemi etin sıkı lif yapısını yumuşatacağından, pişirm

.

Pirzola Nasıl Pişirilir?

Dana Pirzola, dananın sırt kısmından elde edilir. Antrikot kaburgadan sıyrılmadan, kemiklerin tercihe göre 3 ile 5 cm arasında düzgünce kesilmesi ile pirzola halini alır. Dana etinin en yumuşak kısmıd

.

Bonfile Nasıl Pişirilir?

Bonfile dananın sırt bölgesinden elde edilir. Hayvanın en az hareket eden bölümü olduğu içinde en yumuşak parçası bonfiledir. Bonfile pişirmek için döküm tava, ızgara ve fırın tercih edebilirsiniz.

.

Et ve et ürünleri alırken nelere dikkat etmeliyiz?

İnsanlarda hastalanma riski yaratmaması ve besleyici olabilmesi için hayvanların kesilmeden önce mutlaka veteriner hekim muayenesinden geçmiş olduğunu bilmemiz gerekir. Hayvanın kesiminin, parçala

.

Emülsifiye et ürünü ne demektir?

Et baharat ve lezzet vericilerle elde edilen karışım içerisindeki normal koşullarda birbirine karışmayan su ve yağın, et proteini ile yüksek devirli bıçaklar yardımıyla birbirine karışması işlemi uygu

Hijyen Ve Sağlığını İlk Sırada Tutanların Bir Numaralı Tercihi Torku Beyaz Sirke

Bu makaleyi eposta olarak göndermek için lütfen aşağıdaki bilgileri doldurunuz.

Hijyen Ve Sağlığını İlk Sırada Tutanların Bir Numaralı Tercihi Torku Beyaz Sirke