Yemek Tarifleri ve Sağlıklı Beslenme Portalı

E-posta Şifre giris

Sütün Yerini Kola Aldı « Geri

eposta E-posta 15.10.2009'de eklendi.
Sütün Yerini Kola Aldı Çocukların süt tüketimi yerine daha fazla sodalı ve gazlı içecekler tüketmelerinin başta kırıklar olmak üzere ciddi sağlık sorunlarına yol açabileceği kaydedildi.

Yapılan pek çok araştırma, çocukların yeni yaşam tarzları haline gelen süt yerine gazlı meşrubat tüketme alışkanlıklarının kemik yapılarını zayıflattığını ve ileride ciddi sağlık sorunlarına yol açabileceğini ortaya koydu.

ABD’de federal düzeyde verilen bilgilere göre, erkek çocukların yüzde 64’ü, kız çocukların ise yüzde 86’sı yeterli miktarda kalsiyum almıyor.

Kaliforniya’da görev yapan doktorlar arasında yapılan bir araştırma ise doktorların yarısının, süt yerine gazlı meşrubatlar içtikleri için çocukların kemik yapılarının her geçen gün daha da zayıfladığını düşündüklerini ortaya koydu.

Süt yerine gazlı içecek tüketimi arttıkça kol ve bacak kırılmaları da artıyor.

Mayo Klinik tarafından yapılan bir araştırma sonuçlarına göre ise doktorlar bugün 30 yıl öncesine göre yüzde 42 oranında daha fazla kol ve bacak kırığı ile karşılaşıyorlar.

Yeni Zelanda’da yapılan bir araştırma da söz konusu kırıklarda sadece zayıf kemiklerin değil, aşırı kiloların da önemli bir etken olduğunu ortaya koydu.

ABD’deki resmi raporlarda çocukların yüzde 15’i aşırı kilolu olarak tanımlanırken, bu rakamın 1980 ile 2000 yılları arasında iki katından fazla arttığı kaydediliyor.

Süt tüketimi az olan çocukların özellikle ekstrem sporlar yapması durumunda ise kol ve bacak kırıklarının çok daha fazla arttığı kaydediliyor.

Kaynak:www.ntvmsnbc.com
  • Bu haber için yorumlar (0 adet)

    • Geri İleri

Son Yorumlar

neriman

Elma veya armut yulaf ezmesi için:

Yulaflı tariflere bayılıyorum.

Neva

Glutensiz Tavuklu krepler için:

Glutensiz tariflerde en çok krep seviyorum.

Ayşegül

Patatesli biberiyeli tavuk baget(tefal actifry) için:

Kolaylıkla evde yapabileceğim bir tarif

Nihan

Havuçlu İzmir Köfte için:

Çok güzel gözüküyor bugün deniyeceğim.

neriman

Tefal actifry çıtır patates için:

Çocuklarım her patates kızartması istediğinde kolay bir şekilde kızartma yapabiliyorum.Her evde olması gerekli.

Neva

Tefal actifry kekikli limonlu tavuk kızartma için:

Gerçekten bu kadar az yağ ile tadı nefis oluyor. Tefal actifry dan çok memnunum.

Neriman

Karides cızlama (Tavada) için:

Domates çok yakışacaktır.

Güncel konular

.

İnegöl Köftesi nasıl yapılır?

İnegöl’de yemek kültürünün vazgeçilmezlerinden biri olan İnegöl Köftesi, tüm Türkiye’de zevkle yenen bir köfte türüdür.1892’de Bulgaristan’ın Filibe eyaletinin Pazarcık ilçesinden İnegöl’e gelen Musta

.

Mandalin (mandarin) C vitamini kaynağı

Yağsız İyi bir kaynak: C Vitamini Çiğ veya pişmiş olarak yenebilir Donmaya uygun Mandalin, turuncu cüppeler giyen Çin'deki İmparatorluk Mahkemesi (Mandarinler) yetkililerinin adını aldı. Mand

.

Ocak ayı sebze Bürüksel Lahana

Yiyeceklerin öne çıkan özellikleri Çiğ veya pişmiş olarak yenebilir En iyi buzdolabında saklanır Yağsız İyi lif kaynağı Brüksel lahanası Brüksel lahanası, minyatür lahanalara benzeyen oldukça

.

Manisa Kebabı nasıl hazırlanır?

Kebap kelimesi sümer dilinde közlemek Kgibi bir anlama gelen “kabuba” kelimesinden gelir. Kimi kaynaklara göre ise kebap arap kökenli olan et yemeklerine verilen genel tanım olarak yer alıyor. Anadolu

.

Grandma Bakery cafeyle glutensiz şekersiz ürünler almanız mümkün

Münevver anneannenin ekşi mayalı ekmeklerinden artizan kahveye, doğal ve sürdürülebilir bir marka hikayesi… Grandma Bakery Cafe’nin kuruluşu, Münevver anneannenin ailesi için pişirdiği ekşi mayalı

Sütün Yerini Kola Aldı

Bu makaleyi eposta olarak göndermek için lütfen aşağıdaki bilgileri doldurunuz.

Sütün Yerini Kola Aldı