Yemek Tarifleri ve Sağlıklı Beslenme Portalı

E-posta Şifre giris

18 yaşın altındaki gençlere solaryum yasaklanmalı « Geri

eposta E-posta 15.10.2009'de eklendi.
18 yaşın altındaki gençlere solaryum yasaklanmalı Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), solaryumun 18 yaşın altındaki gençlere yasaklanması gerektiğini belirterek, hükümetleri bu makinelerin sorumlu kullanımını sağlayacak yasal düzenlemeler yapmaya çağırdı.

DSÖ radyasyon uzmanı Mike Repacholi, solaryumdaki ışık kaynaklarına maruz kalmanın, cilt kanserini hızlandıran temel etkenlerden biri olduğunu anlattı.
En iyisinin solaryuma girmemek olduğunu belirten Repacholi, ''İnsanlar güneşin keyfini çıkarmak istiyor. Biz yalnızca bunun güvenli biçimde yapılmasını sağlamaya çalışıyoruz. Gençken güneş yanıkları cilt kanserini tetikliyor'' dedi.

Suni bronzlaşma makinelerine giderek artan ilgi nedeniyle özellikle Avrupa ve Kuzey Amerika'daki genç kadınların daha fazla risk altında olduğunu bildiren DSÖ'ye göre, son 30 yılda ABD'deki cilt kanseri vakaları iki kat, Kuzey Avrupa'daki vakalar da 1960'tan bu yana üç kat arttı.

DSÖ, solaryum makinelerinin kullanımına ilişkin uyarı listesi de hazırladı. Bu listede, solaryumda kısa süre kalmak, gözleri korumak ve uzman gözetimi gibi uyarılar yer alıyor.


  • Bu haber için yorumlar (0 adet)

    • Geri İleri

Son Yorumlar

Hatay

Halep vişne soslu köfte için:

Genelde hatayda severek tüketiriz.

istanbul

Narlı peynirli toplar için:

Değişik denemeyi düşünüyorum.

Nasrin

Fesenjan(Tatlı ekşi soslu tavuk) için:

İranda çok sevdiğimiz bir yemektir

kadir

Mısır Unlu Hamsi Kızartması için:

Saat 19 -36 ben bu siteye insanlara bilgi ve sunduğunuz için teşekkürler diliyorum herkese iyi çalışmalar diliyorum

Serdar

Mayasız ve yumurtasız pizza için:

Lavaş pizza gerçekten çok pratik

Neriman

Etli başbaşı bulgur pilavı için:

Gerçekten çok lezzetli ve doyurucu bir tarif denemek isteyen herkese öneririm.

Gülben

Yumurtasız çikolatalı pankek için:

Yumurta sevmeyenler için iyi bir alternatif pankek

Güncel konular

.

Kontrfile Nasıl Pişirilir?

Kontrfile, antrikot ile sokum arasında bulunan bonfilelik etin çıkarıldığı bölümün üstünü komple kaplayan birinci kalite et çeşididir. Marinasyon işlemi etin sıkı lif yapısını yumuşatacağından, pişirm

.

Pirzola Nasıl Pişirilir?

Dana Pirzola, dananın sırt kısmından elde edilir. Antrikot kaburgadan sıyrılmadan, kemiklerin tercihe göre 3 ile 5 cm arasında düzgünce kesilmesi ile pirzola halini alır. Dana etinin en yumuşak kısmıd

.

Bonfile Nasıl Pişirilir?

Bonfile dananın sırt bölgesinden elde edilir. Hayvanın en az hareket eden bölümü olduğu içinde en yumuşak parçası bonfiledir. Bonfile pişirmek için döküm tava, ızgara ve fırın tercih edebilirsiniz.

.

Et ve et ürünleri alırken nelere dikkat etmeliyiz?

İnsanlarda hastalanma riski yaratmaması ve besleyici olabilmesi için hayvanların kesilmeden önce mutlaka veteriner hekim muayenesinden geçmiş olduğunu bilmemiz gerekir. Hayvanın kesiminin, parçala

.

Emülsifiye et ürünü ne demektir?

Et baharat ve lezzet vericilerle elde edilen karışım içerisindeki normal koşullarda birbirine karışmayan su ve yağın, et proteini ile yüksek devirli bıçaklar yardımıyla birbirine karışması işlemi uygu

18 yaşın altındaki gençlere solaryum yasaklanmalı

Bu makaleyi eposta olarak göndermek için lütfen aşağıdaki bilgileri doldurunuz.

18 yaşın altındaki gençlere solaryum yasaklanmalı