Yemek Tarifleri ve Sağlıklı Beslenme Portalı

E-posta Şifre giris

CLA Yeni bir mucize mi? « Geri

eposta E-posta 15.10.2009'de eklendi.
CLA Yeni bir mucize mi? Son yıllarda en çok kırmızı et ve peynirde bulunan Konjuge Linoleik Asit (CLA) ile yapılan çalışmalarda önemli bulgulara ulaşılıyor. Bu çok özel yağ asidinden sadece bazı kanserleri (kalın bağırsak, mide, göğüs, cilt ve prostat kanserleri) önlemede değil, kilo kaybını sağlamak amacıyla da yararlanabileceği anlaşılıyor.

Araştırmalar sürüyor. CLA'nın şimdiye kadar belirlenen bazı yararları ise şunlar:


Metabolizmanızı hızlandırabilir: Özellikle hipotiroidi gibi metabolizmanızın yavaşlamasına neden olan bir rahatsızlığınız varsa, CLA desteğinden bu sorununuzu çözmede yararlanabilirsiniz.

Vücut yağınızın azalmasını sağlayabilir: Yapılan çalışmalarda CLA desteğinin yağların kullanılmasını sağlayıp depolanmalarını önleyerek vücut yağını azaltmaya yardımcı olabileceğine işaret eden bulgular var.

Kas gücünüzün gelişimini destekler: Metabolizmanın hızlanmasını sağlayan kaslarınızın güçlenmesi ile daha çok yağ yakar, daha kolay kilo verirsiniz.


Kolesterol ve trigliserit düzeylerinizi azaltabilir: CLA desteğinin HDL (iyi) kolesterolü yükseltip, LDL (kötü) kolesterolü azalttığını gösteren bulgular var.

Bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Güçlü bir bağışıklık sistemi ile enfeksiyonlara daha az yakalanırsınız. Vücudunuz serbest radikallerle daha kolay savaşır ve tümör oluşumunu destekleyen etkenleri vücudunuzdan daha kolay uzaklaştırırsınız.
Osteoporozdan korunmanızı sağlar: Özellikle menopoz döneminden sonra oluşan kemik mineral yoğunluğundaki azalmayı CLA desteğinin geciktirebileceği ileri sürülmektedir.

Hücrelerde ensülinin kullanılmasını kolaylaştırır: CLA şeker hastalarında ve şişmanlarda sık görülen ensülin direncini azaltmada ve yüksek ensülin düzeylerini dengelemede etkili olabilir. Şekerin hücre içine girip kullanılmasını sağlayarak kan şekerinin ayarlanmasını kolaylaştırabilir.
  • Bu haber için yorumlar (0 adet)

    • Geri İleri

Son Yorumlar

müberra

Halep vişne soslu köfte için:

Vişneli köfteye bayılıyorum

dilhan

Kfc Çıtır tavuk baget için:

Nefis bir kfc lezzeti ayrıca bu tarifide çok beyendimhttps://afiyetle.com/6550-Firinda_kuzu_pirzola_tarifi.html

Hatay

Halep vişne soslu köfte için:

Genelde hatayda severek tüketiriz.

istanbul

Narlı peynirli toplar için:

Değişik denemeyi düşünüyorum.

Nasrin

Fesenjan(Tatlı ekşi soslu tavuk) için:

İranda çok sevdiğimiz bir yemektir

kadir

Mısır Unlu Hamsi Kızartması için:

Saat 19 -36 ben bu siteye insanlara bilgi ve sunduğunuz için teşekkürler diliyorum herkese iyi çalışmalar diliyorum

Serdar

Mayasız ve yumurtasız pizza için:

Lavaş pizza gerçekten çok pratik

Güncel konular

.

Enginar sebzesi faydaları ve bozuk enginar nasıl anlaşılır?

Karaciğerin dostu olarak bilinen doğanın bize sunduğu mucize bir sebze enginar çok bilinmese de romatizmal hastalıklar ile bağırsak iltihabını azaltmayı sağlar. Kan yağlarını da dengeleyici özelliğ

.

Kontrfile Nasıl Pişirilir?

Kontrfile, antrikot ile sokum arasında bulunan bonfilelik etin çıkarıldığı bölümün üstünü komple kaplayan birinci kalite et çeşididir. Marinasyon işlemi etin sıkı lif yapısını yumuşatacağından, pişirm

.

Pirzola Nasıl Pişirilir?

Dana Pirzola, dananın sırt kısmından elde edilir. Antrikot kaburgadan sıyrılmadan, kemiklerin tercihe göre 3 ile 5 cm arasında düzgünce kesilmesi ile pirzola halini alır. Dana etinin en yumuşak kısmıd

.

Bonfile Nasıl Pişirilir?

Bonfile dananın sırt bölgesinden elde edilir. Hayvanın en az hareket eden bölümü olduğu içinde en yumuşak parçası bonfiledir. Bonfile pişirmek için döküm tava, ızgara ve fırın tercih edebilirsiniz.

.

Et ve et ürünleri alırken nelere dikkat etmeliyiz?

İnsanlarda hastalanma riski yaratmaması ve besleyici olabilmesi için hayvanların kesilmeden önce mutlaka veteriner hekim muayenesinden geçmiş olduğunu bilmemiz gerekir. Hayvanın kesiminin, parçala

CLA Yeni bir mucize mi?

Bu makaleyi eposta olarak göndermek için lütfen aşağıdaki bilgileri doldurunuz.

CLA Yeni bir mucize mi?