Yemek Tarifleri ve Sağlıklı Beslenme Portalı

E-posta Şifre giris

Liposuction « Geri

eposta E-posta 15.10.2009'de eklendi.
Liposuction Ergenlik döneminden sonra herhangi bir artış göstermediği için vücudumuzdaki yağ hücrelerinin sayısı sabittir.Ancak yağ hücrelerinin vücudumuzdaki dağılımı, kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Örneğin, bayanlarda hormonal yapıları gereği yağ hücreleri daha çok basen, kalça, bacak üstleri gibi bölgelerde yoğunlaşırken,erkeklerde genellikle mide, göbek ve bel çevresinde görülmektedir.

Yaşımızın ilerlemesi ile birlikte, hormon ve dolaşım sistemimizin düzenli çalışıp çalışmamasına, dengesiz ve düzensiz yeme-içme alışkanlıklarına, alınan bazı ilaçların yan etkilerine, hamilelik ve menepoz gibi kilo artışını tetikleyici dönemlere, düzenli egzersiz alışkanlığımızın olmamasına, stres faktörüne, sindirim ve boşaltım sistemimizdeki sorunlara bağlı olarak yağ hücrelerinin sayısı artmasa da hacimleri artmakta ve büyümektedirler.

Bunun sonucunda, yağ hücrelerinin vücudumuzdaki dağılımına göre estetik görünümümüzü ve vücut orantımızı olumsuz yönde etkileyen lokal fazlalıklar oluşacaktır. Dikkat edicek olursak çevremizde beli çok ince olmasına rağmen, basen, kalça ve bacak bölgeleri oldukça kilolu olan, dolayısı ile giyisi seçiminde zorlanan pek çok bayan olduğu gibi, bacakları çok ince ve kalçası çok küçük olmasına rağmen göbek ve bel bölgesi oldukça yağlı ve kalın olan kişiler de vardır. Bu tamamen yağın lokal olarak depolanması ve yağ hücrelerinin gitgide büyüyerek deforme olması ile ilgili bir durumdur.Liposuction, egzersiz ve düzenli beslenme programlarına istenilen olumu cevabı vermeyen inatçı yağ birikimlerinin vakumla emilerek giderilmesi yöntemidir. Unutulmamalıdır ki, vücut hatlarını düzeltmek amacı ile uygulanan liposuction kesinlikle bir zayıflama operasyonu değildir.

Liposuction işlemi sırasında inatçı yağ dokularının alınması,mevcut yağ hücrelerinin de sayıca azalmasına neden olur. Liposuction ameliyatı,hastalar üzerinde gereken tetkikler yapıldıktan sonra, bir plastik cerrah tarafından hastanede ameliyathane koşullarında yapılmalıdır.

Alınan yağ miktarına bağlı olarak,lokal yada genel anestezi yaplabilir. Liposuction işlemine hastanın sıvı ve elektrolit dengesi çok iyi gözlemlenmelidir. Ameliyat işlem yapılacak bölgeye göre 1 - 2,5 saat sürebilir ve operasyon öncesinde işlem yapılacak bölgeye özel bir sıvı zerk edilir,ardından bu bölgeye 5 mm uzunluğunda bir kesi yapılır ve bu kesiden vakum işlemini yapmak için 2 - 6 mm çapında kanül olarak adlandırılan boru deri altına sokulur. Ardından vakum cihazı çalışmaya başlar.

Vakum işlemi tamamlandıktan sonra ,kanül çıkarılır ve kesiler dikilir. Liposuction sonrasında operasyon yapılmış bölgelere özel bandajlama yapılır ve korse giydirilir. Hasta alınan yağ miktarına bağlı olarak aynı gün içinde yada 1 - 2 gece hastanede kaldıktan sonra evine gidebilir. Dikişler alındıktan sonra hasta korse giymeye 6 hafta kadar devam eder ve 3. haftadan sonra hasta korsesini gece yatarken giymeyebilir.

Vakum yapılmış bölgelerde şişme, morluk ve karıncalanma olabilir ve 3 hafta gibi bir sürede kaybolurlar. Ameliyat izleri ise 2 ile 6 ay arasında belirsizleşecektir. Liposuction işleminden sonra ilk 6 haftalık sürede hastanın korsesini giymeden ayağa kalkması uygun değildir.

Merkezimizde Liposuction işlemi yapılmamaktadır. Liposuction işleminin bir ameliyat olduğu gerçeği unutulmamalıdır ve gereken tetkikler yapıldıktan sonra sadece konusunda uzman plastik cerrahlar tarafından hastane koşullarında yapılmalıdır.

  • Bu haber için yorumlar (0 adet)

    • Geri İleri

Son Yorumlar

müberra

Halep vişne soslu köfte için:

Vişneli köfteye bayılıyorum

dilhan

Kfc Çıtır tavuk baget için:

Nefis bir kfc lezzeti ayrıca bu tarifide çok beyendimhttps://afiyetle.com/6550-Firinda_kuzu_pirzola_tarifi.html

Hatay

Halep vişne soslu köfte için:

Genelde hatayda severek tüketiriz.

istanbul

Narlı peynirli toplar için:

Değişik denemeyi düşünüyorum.

Nasrin

Fesenjan(Tatlı ekşi soslu tavuk) için:

İranda çok sevdiğimiz bir yemektir

kadir

Mısır Unlu Hamsi Kızartması için:

Saat 19 -36 ben bu siteye insanlara bilgi ve sunduğunuz için teşekkürler diliyorum herkese iyi çalışmalar diliyorum

Serdar

Mayasız ve yumurtasız pizza için:

Lavaş pizza gerçekten çok pratik

Güncel konular

.

Enginar sebzesi faydaları ve bozuk enginar nasıl anlaşılır?

Karaciğerin dostu olarak bilinen doğanın bize sunduğu mucize bir sebze enginar çok bilinmese de romatizmal hastalıklar ile bağırsak iltihabını azaltmayı sağlar. Kan yağlarını da dengeleyici özelliğ

.

Kontrfile Nasıl Pişirilir?

Kontrfile, antrikot ile sokum arasında bulunan bonfilelik etin çıkarıldığı bölümün üstünü komple kaplayan birinci kalite et çeşididir. Marinasyon işlemi etin sıkı lif yapısını yumuşatacağından, pişirm

.

Pirzola Nasıl Pişirilir?

Dana Pirzola, dananın sırt kısmından elde edilir. Antrikot kaburgadan sıyrılmadan, kemiklerin tercihe göre 3 ile 5 cm arasında düzgünce kesilmesi ile pirzola halini alır. Dana etinin en yumuşak kısmıd

.

Bonfile Nasıl Pişirilir?

Bonfile dananın sırt bölgesinden elde edilir. Hayvanın en az hareket eden bölümü olduğu içinde en yumuşak parçası bonfiledir. Bonfile pişirmek için döküm tava, ızgara ve fırın tercih edebilirsiniz.

.

Et ve et ürünleri alırken nelere dikkat etmeliyiz?

İnsanlarda hastalanma riski yaratmaması ve besleyici olabilmesi için hayvanların kesilmeden önce mutlaka veteriner hekim muayenesinden geçmiş olduğunu bilmemiz gerekir. Hayvanın kesiminin, parçala

Liposuction

Bu makaleyi eposta olarak göndermek için lütfen aşağıdaki bilgileri doldurunuz.

Liposuction