Yemek Tarifleri ve Sağlıklı Beslenme Portalı

E-posta Şifre giris

Liposuction « Geri

eposta E-posta 15.10.2009'de eklendi.
Liposuction Ergenlik döneminden sonra herhangi bir artış göstermediği için vücudumuzdaki yağ hücrelerinin sayısı sabittir.Ancak yağ hücrelerinin vücudumuzdaki dağılımı, kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Örneğin, bayanlarda hormonal yapıları gereği yağ hücreleri daha çok basen, kalça, bacak üstleri gibi bölgelerde yoğunlaşırken,erkeklerde genellikle mide, göbek ve bel çevresinde görülmektedir.

Yaşımızın ilerlemesi ile birlikte, hormon ve dolaşım sistemimizin düzenli çalışıp çalışmamasına, dengesiz ve düzensiz yeme-içme alışkanlıklarına, alınan bazı ilaçların yan etkilerine, hamilelik ve menepoz gibi kilo artışını tetikleyici dönemlere, düzenli egzersiz alışkanlığımızın olmamasına, stres faktörüne, sindirim ve boşaltım sistemimizdeki sorunlara bağlı olarak yağ hücrelerinin sayısı artmasa da hacimleri artmakta ve büyümektedirler.

Bunun sonucunda, yağ hücrelerinin vücudumuzdaki dağılımına göre estetik görünümümüzü ve vücut orantımızı olumsuz yönde etkileyen lokal fazlalıklar oluşacaktır. Dikkat edicek olursak çevremizde beli çok ince olmasına rağmen, basen, kalça ve bacak bölgeleri oldukça kilolu olan, dolayısı ile giyisi seçiminde zorlanan pek çok bayan olduğu gibi, bacakları çok ince ve kalçası çok küçük olmasına rağmen göbek ve bel bölgesi oldukça yağlı ve kalın olan kişiler de vardır. Bu tamamen yağın lokal olarak depolanması ve yağ hücrelerinin gitgide büyüyerek deforme olması ile ilgili bir durumdur.Liposuction, egzersiz ve düzenli beslenme programlarına istenilen olumu cevabı vermeyen inatçı yağ birikimlerinin vakumla emilerek giderilmesi yöntemidir. Unutulmamalıdır ki, vücut hatlarını düzeltmek amacı ile uygulanan liposuction kesinlikle bir zayıflama operasyonu değildir.

Liposuction işlemi sırasında inatçı yağ dokularının alınması,mevcut yağ hücrelerinin de sayıca azalmasına neden olur. Liposuction ameliyatı,hastalar üzerinde gereken tetkikler yapıldıktan sonra, bir plastik cerrah tarafından hastanede ameliyathane koşullarında yapılmalıdır.

Alınan yağ miktarına bağlı olarak,lokal yada genel anestezi yaplabilir. Liposuction işlemine hastanın sıvı ve elektrolit dengesi çok iyi gözlemlenmelidir. Ameliyat işlem yapılacak bölgeye göre 1 - 2,5 saat sürebilir ve operasyon öncesinde işlem yapılacak bölgeye özel bir sıvı zerk edilir,ardından bu bölgeye 5 mm uzunluğunda bir kesi yapılır ve bu kesiden vakum işlemini yapmak için 2 - 6 mm çapında kanül olarak adlandırılan boru deri altına sokulur. Ardından vakum cihazı çalışmaya başlar.

Vakum işlemi tamamlandıktan sonra ,kanül çıkarılır ve kesiler dikilir. Liposuction sonrasında operasyon yapılmış bölgelere özel bandajlama yapılır ve korse giydirilir. Hasta alınan yağ miktarına bağlı olarak aynı gün içinde yada 1 - 2 gece hastanede kaldıktan sonra evine gidebilir. Dikişler alındıktan sonra hasta korse giymeye 6 hafta kadar devam eder ve 3. haftadan sonra hasta korsesini gece yatarken giymeyebilir.

Vakum yapılmış bölgelerde şişme, morluk ve karıncalanma olabilir ve 3 hafta gibi bir sürede kaybolurlar. Ameliyat izleri ise 2 ile 6 ay arasında belirsizleşecektir. Liposuction işleminden sonra ilk 6 haftalık sürede hastanın korsesini giymeden ayağa kalkması uygun değildir.

Merkezimizde Liposuction işlemi yapılmamaktadır. Liposuction işleminin bir ameliyat olduğu gerçeği unutulmamalıdır ve gereken tetkikler yapıldıktan sonra sadece konusunda uzman plastik cerrahlar tarafından hastane koşullarında yapılmalıdır.

  • Bu haber için yorumlar (0 adet)

    • Geri İleri

Son Yorumlar

neriman

Elma veya armut yulaf ezmesi için:

Yulaflı tariflere bayılıyorum.

Neva

Glutensiz Tavuklu krepler için:

Glutensiz tariflerde en çok krep seviyorum.

Ayşegül

Patatesli biberiyeli tavuk baget(tefal actifry) için:

Kolaylıkla evde yapabileceğim bir tarif

Nihan

Havuçlu İzmir Köfte için:

Çok güzel gözüküyor bugün deniyeceğim.

neriman

Tefal actifry çıtır patates için:

Çocuklarım her patates kızartması istediğinde kolay bir şekilde kızartma yapabiliyorum.Her evde olması gerekli.

Neva

Tefal actifry kekikli limonlu tavuk kızartma için:

Gerçekten bu kadar az yağ ile tadı nefis oluyor. Tefal actifry dan çok memnunum.

Neriman

Karides cızlama (Tavada) için:

Domates çok yakışacaktır.

Güncel konular

.

İnegöl Köftesi nasıl yapılır?

İnegöl’de yemek kültürünün vazgeçilmezlerinden biri olan İnegöl Köftesi, tüm Türkiye’de zevkle yenen bir köfte türüdür.1892’de Bulgaristan’ın Filibe eyaletinin Pazarcık ilçesinden İnegöl’e gelen Musta

.

Mandalin (mandarin) C vitamini kaynağı

Yağsız İyi bir kaynak: C Vitamini Çiğ veya pişmiş olarak yenebilir Donmaya uygun Mandalin, turuncu cüppeler giyen Çin'deki İmparatorluk Mahkemesi (Mandarinler) yetkililerinin adını aldı. Mand

.

Ocak ayı sebze Bürüksel Lahana

Yiyeceklerin öne çıkan özellikleri Çiğ veya pişmiş olarak yenebilir En iyi buzdolabında saklanır Yağsız İyi lif kaynağı Brüksel lahanası Brüksel lahanası, minyatür lahanalara benzeyen oldukça

.

Manisa Kebabı nasıl hazırlanır?

Kebap kelimesi sümer dilinde közlemek Kgibi bir anlama gelen “kabuba” kelimesinden gelir. Kimi kaynaklara göre ise kebap arap kökenli olan et yemeklerine verilen genel tanım olarak yer alıyor. Anadolu

.

Grandma Bakery cafeyle glutensiz şekersiz ürünler almanız mümkün

Münevver anneannenin ekşi mayalı ekmeklerinden artizan kahveye, doğal ve sürdürülebilir bir marka hikayesi… Grandma Bakery Cafe’nin kuruluşu, Münevver anneannenin ailesi için pişirdiği ekşi mayalı

Liposuction

Bu makaleyi eposta olarak göndermek için lütfen aşağıdaki bilgileri doldurunuz.

Liposuction