Yemek Tarifleri ve Sağlıklı Beslenme Portalı

E-posta Şifre giris

Karpuz diyetini hafta yapın beden incelin « Geri

eposta E-posta 15.10.2009'de eklendi.
Karpuz diyetini hafta yapın beden incelin 'Yaz geldi hala kilo veremedim' diye panik oluyorsanız, Avrupalı diyet uzmanlarının 'son dakika diyeti' dedikleri karpuz diyetini deneyin. 1 haftada 2 kilo verdiren diyette; biftek, kuşbaşı et, yumurta ve ekmek bile var!..

Yaz aylarının sevilen meyvesi karpuz, acilen kilo verip incelmek isteyenlerin de imdadına yetişiyor. Sıcak havalarda terle birlikte vücuttan atılan su ve mineral kaybını karşılamak için bol bol tüketilen karpuz, hızla kilo vermek isteyenler için de ideal bir meyve olarak gösteriliyor. Avrupalı uzmanların 'son dakika diyeti' olarak adlandırdıkları 'karpuz diyeti' ile 1 haftada 2 kilo verip 1 beden küçülmek mümkün. 'Karpuz diyeti' günde 3 ana, 2 ara toplam 5 öğünden oluşuyor. İnternetteki 'hekimce.com' adlı sitedeki bilgilere göre; biftek, kuşbaşı et, yumurta ve ekmeğe kadar bir çok gıdanın da yer aldığı karpuz diyeti, gün gün şöyle uygulanıyor:

1. GÜN
Sabah: Aç karnına iki bardak su. 1 dilim karpuz, 30 gram (Bir kibrit kutusu büyüklüğünde) peynir, 1 dilim light ekmek. Öğle: 1 dilim karpuz, 30 gram peynir, 1 dilim light ekmek. Ara: 1 dilim karpuz. Akşam: 200 gram ızgara tavuk göğsü salata, 1 dilim light ekmek. Gece: 1 dilim karpuz, 1 dilim light ekmek.2. GÜN
Sabah: Aç karnına 2 bardak su. 1 dilim karpuz, 1 fincan çay, 1 adet yumurta, 1 dilim light ekmek. Öğle: 1 dilim karpuz, 200 gram patlıcan salatası, 200 gram light yoğurt, 1 dilim light ekmek, Ara: 1 dilim karpuz. Akşam: 200 gram ızgara biftek ya da yağsız teflonda sote yapılmış 200 gram kuşbaşı et, salata, 1 dilim light ekmek. Gece: 1 dilim karpuz, 30 gram peynir.

3. GÜN
Sabah: Aç karnına 2 bardak su. 1 fincan çay, 1 dilim light ekmek. Öğle : 200 gram balık, salata, 1 dilim light ekmek. Ara: 1 dilim karpuz. Akşam: 200 gram light yoğurt, haşlanmış kabak, salata. Gece: 1 dilim karpuz, 30 gram peynir.

4. GÜN
Sabah: Aç karnına iki bardak su. 1 dilim karpuz, 1 dilim light ekmek. Öğle: Yağsız mantar sote, salata, bir dilim light ekmek. Ara: 1 dilim karpuz, 200 gram light yoğurt. Akşam: 200 gram yağsız kıymayla yapılmış köfte, salata. Gece: 1 dilim karpuz, 30 gram peynir.

5. GÜN
Sabah: Aç karnına 2 bardak su. 1 dilim karpuz, 30 gram peynir. Öğle: Fırında kabak mücver, 1 dilim light ekmek, salata. Ara: 1 dilim karpuz. Akşam: 200 gram kuşbaşı et ve karışık sebzelerle hazırlanmış fırında güveç, salata. Gece: 1 dilim light ekmek, 1 dilim karpuz .

6. GÜN
Sabah: Aç karnına 2 bardak su. 1 dilim karpuz, 1 yumurta ve 30 gram peynirle yapılmış omlet, 1 dilim light ekmek, salatalık, domates. Öğle: 200 gram light yoğurt, haşlanmış sebze. Ara: 1 dilim karpuz, 1 dilim light ekmek, 30 gram peynir. Akşam: 200 gram light yoğurt, haşlanmış sebze, salata. Gece: 1 dilim karpuz, 30 gram peynir, 1 dilim light ekmek.

7. GÜN
Sabah: Aç karnına 2 bardak su. 1 dilim karpuz, 1 dilim light ekmek. Öğle: 200 gram light yoğurt, haşlanmış sebze, 1 dilim karpuz. Ara: 1 dilim karpuz, 1 dilim light ekmek. Akşam: 200 gram balık buğulama, salata, 1 dilim light ekmek. Gece: 1 dilim karpuz.
 • Bu haber için yorumlar (1 adet)

  • Haziran 23 2012

   ayşe

   ayşe

   çok güzel inşallah işe yarar denicem
  • Geri 1 İleri

Son Yorumlar

Hatay

Halep vişne soslu köfte için:

Genelde hatayda severek tüketiriz.

istanbul

Narlı peynirli toplar için:

Değişik denemeyi düşünüyorum.

Nasrin

Fesenjan(Tatlı ekşi soslu tavuk) için:

İranda çok sevdiğimiz bir yemektir

kadir

Mısır Unlu Hamsi Kızartması için:

Saat 19 -36 ben bu siteye insanlara bilgi ve sunduğunuz için teşekkürler diliyorum herkese iyi çalışmalar diliyorum

Serdar

Mayasız ve yumurtasız pizza için:

Lavaş pizza gerçekten çok pratik

Neriman

Etli başbaşı bulgur pilavı için:

Gerçekten çok lezzetli ve doyurucu bir tarif denemek isteyen herkese öneririm.

Gülben

Yumurtasız çikolatalı pankek için:

Yumurta sevmeyenler için iyi bir alternatif pankek

Güncel konular

.

Kontrfile Nasıl Pişirilir?

Kontrfile, antrikot ile sokum arasında bulunan bonfilelik etin çıkarıldığı bölümün üstünü komple kaplayan birinci kalite et çeşididir. Marinasyon işlemi etin sıkı lif yapısını yumuşatacağından, pişirm

.

Pirzola Nasıl Pişirilir?

Dana Pirzola, dananın sırt kısmından elde edilir. Antrikot kaburgadan sıyrılmadan, kemiklerin tercihe göre 3 ile 5 cm arasında düzgünce kesilmesi ile pirzola halini alır. Dana etinin en yumuşak kısmıd

.

Bonfile Nasıl Pişirilir?

Bonfile dananın sırt bölgesinden elde edilir. Hayvanın en az hareket eden bölümü olduğu içinde en yumuşak parçası bonfiledir. Bonfile pişirmek için döküm tava, ızgara ve fırın tercih edebilirsiniz.

.

Et ve et ürünleri alırken nelere dikkat etmeliyiz?

İnsanlarda hastalanma riski yaratmaması ve besleyici olabilmesi için hayvanların kesilmeden önce mutlaka veteriner hekim muayenesinden geçmiş olduğunu bilmemiz gerekir. Hayvanın kesiminin, parçala

.

Emülsifiye et ürünü ne demektir?

Et baharat ve lezzet vericilerle elde edilen karışım içerisindeki normal koşullarda birbirine karışmayan su ve yağın, et proteini ile yüksek devirli bıçaklar yardımıyla birbirine karışması işlemi uygu

Karpuz diyetini hafta yapın beden incelin

Bu makaleyi eposta olarak göndermek için lütfen aşağıdaki bilgileri doldurunuz.

Karpuz diyetini hafta yapın beden incelin